ÖVRIGT / Speglar / Spegel 14488335
*
nr 1448 8335
Spegel
Oval, 78x60cm
Utrop:
500 kr
Såld:
600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 14 februari 2022
kl 20:17:47
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
13/2 14:18:18
1
250 kr
13/2 20:49:17
1
350 kr
14/2 13:35:56
2
300 kr
14/2 13:35:56
1
350 kr (Budbetjänt)
14/2 13:36:27
2
400 kr
14/2 17:52:21
3
500 kr
14/2 20:12:05
1
500 kr
14/2 20:12:05
3
500 kr (Budbetjänt)
14/2 20:12:29
1
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: oval spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:51
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:05
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:58
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:27
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1448 8335
Spegel
Oval, 78x60cm
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 600 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 14 februari 2022 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
13/2 14:18:18 | 1 | 250 kr |
13/2 20:49:17 | 1 | 350 kr |
14/2 13:35:56 | 2 | 300 kr |
14/2 13:35:56 | 1 | 350 kr (Budbetjänt) |
14/2 13:36:27 | 2 | 400 kr |
14/2 17:52:21 | 3 | 500 kr |
14/2 20:12:05 | 1 | 500 kr |
14/2 20:12:05 | 3 | 500 kr (Budbetjänt) |
14/2 20:12:29 | 1 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: oval spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:51 -
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:05 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:58
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:27